НЕТНА СТОЙНОСТ

Играчите на PGA Tour са светлина години напред в други спортове, когато става дума за плейоф

Главен Редактор: Emily Wilcox, Клюки С Опит Електронна Поща

Джейсън Ден имаше страхотен ден в неделя. Денят изстрелва 62, спечелвайки първия кръг от футбола на FedEx, голф на плейофите. Много ежедневни спортни фенове може да не осъзнаят, че голфът дори има серия от плейофи, но те трябва да забележат. Когато става въпрос за заплащане в плейофите, голфът е лек преди другите спортове.

Голфърът, който спечели Купата на Фед, получава $ 10 милиона. Като цяло PGA Tour дава повече от 25 милиона долара на топ 30 голфъри, които играят на последното събитие на сезона. Мъртвите последни в Купата на FedEx получават $ 175,000.

Андрю Редингтън / Гети изображения

Нека сравним това с други големи спортове. Световните шампиони в Купата на Стенли спечелиха около 150 000 долара за спечелване на Купата. Затова завършването на мъртвите последно в голфа ви дава повече пари, които текат Купата; плюс това, тялото ви не се очуква в процеса.

Целият награден фонд за НБА за шампиона на лигата е 14 милиона долара. Това е средно около $ 330,000, което е подобно на това, което MLB изплаща на победителите в World Series. Шампионите на Супер Купа получават чек близо до 100 000 долара.

Така че, за да го разгледаме, победителят в Купата на FedEx ще получи 100 пъти повече от Том Брейди и 30 пъти повече от Стеф Кърри или Мадисън Бумганер.

Тук е луд: току-що споменатите номера включват само бонусите на FedEx Cup. Дори не сме говорили за наградния фонд за турнири. Ден спечели $ 1.5 милиона в неделя. Целият награден фонд беше $ 8.25 милиона. Общо плейофите на PGA Tour ще раздадат повече от 50 милиона долара през следващия месец. Това е повече от другите големи спортни печалби, комбинирани.

Кажете каквото искате за голфа и неговия формат за плейофи. Когато играчите играят за титла, пръстен или трофей, те трябва да бъдат платени съответно. Голф го направи; нека се надяваме други спортове да намерят начини да последват примера.